Czy tak jak my lubicie filmy, które inspirują do zmian i skłaniają do refleksji? Jeśli tak to koniecznie musicie wybrać się do kina w maju na Millennium Docs Against Gravity. 19. edycji Festiwalu towarzyszy hasło „Rethink Everything”. 

Specjalnie dla Was wybraliśmy kilka filmów z sekcji: „Muza i wena”, „Nauka nas uratuje”, „Fetysze i kultura” oraz „Klimat na zmiany”.


„Wymyślić świat na nowo”, reż. Niger Walk, Richard Dale

To film producentów oscarowego hitu „Czego nauczyła mnie ośmiornica”.  Opowieść o cyrkularności, która może pomóc w stworzeniu lepszej przyszłości. Co musiałoby się wydarzyć na różnych poziomach: międzynarodowej polityki, biznesu oraz społecznych działań, aby ten system przyniósł ekologiczne i ekonomiczne korzyści? Gdzie leży odpowiedzialność za tę zmianę i jak możemy zachęcić do niej polityków?

Link do opisu: https://mdag.pl/19/pl/warszawa/movie/Going-Circular 

„Cyfrowi nomadzi”, reż. Lena Leonhardt

Film pokazuje współczesnych „cyfrowych nomadów”, żyjących w społeczeństwach, w których wszystkie podstawowe potrzeby już dawno zostały zaspokojone, a utopia, całkowita wolność i niezależność stają się pokoleniowym celem. To film o poszukiwaniu sensu i wsparcia w nowym, cyfrowym świecie niezliczonych możliwości. 

Link do opisu: https://mdag.pl/19/pl/warszawa/movie/Roamers-%25E2%2580%2593-Follow-Your  

„Strategia dla ziemi”, reż. Pernille Rose Grønkjær

Nowe technologie nieustannie zmieniają życie ludzi i społeczeństw. Dziś, chociaż rozwój postępuje szybciej niż kiedykolwiek wcześniej, towarzyszą nam narastające kryzysy i konflikty. Co powinniśmy więc zmienić?

Link do opisu: https://mdag.pl/19/pl/warszawa/movie/Solutions 

„McCurry. W pogoni za kolorem”, reż. Denis Delestrac

Pierwszy pełnometrażowy portret współczesnego amerykańskiego fotoreportera Steve’a McCurry’ego – autora kultowych fotografii dokumentujących najważniejsze wydarzenia XX i XXI wieku: atak na WTC, wojny domowe w Libanie i Kambodży czy też ikoniczną zielonooką afgańską dziewczynkę.

Link do opisu: https://mdag.pl/19/pl/warszawa/movie/McCurry%253A-The-Pursuit-of 

„Mau. Gutu designu”, reż. Benji Bergmann, Jono Bergmann

Bruce Mau to postać kontrowersyjna, ale też trudna do przegapienia. Film jest portretem wizjonera dizajnu – kanadyjskiego projektanta, grafika, innowatora i pedagoga. Jego karierze przyświecała idea optymistycznego podejścia do projektowania lepszego świata, ciągłych zmian, poszerzania granic dizajnu, a także ekologicznego myślenia, edukacji i filozofii konceptualnej. Zamiłowanie do rozwiązywania palących problemów Mau zamienił w metodologię transformacji całego systemu. Czy słusznie? 

Link do opisu: https://mdag.pl/19/pl/warszawa/movie/Mau 

„Po co nam architekci”, reż. Giorgio Ferrero 

Czy architekci mogą pomóc w budowaniu społeczeństwa przyszłości? Film, pomyślany jako wirtualny dialog i muzyczna podróż, bada ideę zrównoważonego projektowania. Oczami Antonio Citterio, znanego włoskiego projektanta oraz Patricii Viel, współzałożycielki mediolańskiej pracowni architektonicznej ACPV, obserwujemy holistyczną wizję architektury jutra, opartej na rozejmie między naturą a urbanizacją.

Link do opisu: https://mdag.pl/19/pl/warszawa/movie/The-Importance-of-Being-an 

„Niewidzialne demony”, reż. Rahul Jain 

Pełen kontrastów i refleksji nad przyszłością naszego gatunku, film pokazuje współczesny oraz New Delhi. Ukazując skalę zanieczyszczeń w 30-milionowej metropolii, Jain nie daje głosu naukowcom czy aktywistom. Przedstawia perspektywę zwykłych mieszkańców miasta, którzy nie mają dostępu do wody pitnej i cierpią na choroby układu oddechowego, wywołane unoszącymi się w powietrzu drobinkami pyłu.

Link do opisu: https://mdag.pl/19/pl/warszawa/movie/Invisible-Demons 

„Simona”, reż. Natalia Koryncka-Gruz

Opowieść o Idzie Matysek, ciotecznej wnuczce Simony Kossak. Z tej opowieści wyłania się postać osoby wielowymiarowej, barwnej, bezkompromisowej, radykalnej w zachowaniu i poglądach, wyprzedzającej swój czas i przez to często samotnie walczącej o dobro przyrody i budowanie społecznej świadomości związku człowieka z przyrodą. 

Link do opisu: https://mdag.pl/19/pl/warszawa/movie/Simona 


Badanie publiczności

Jak co roku, s360 odpowiada za badanie publiczności Festiwalu. Jeśli na swojej drodze spotkacie ankieterów, koniecznie podzielcie się z nimi swoimi oczekiwaniami i wrażeniami z tego wydarzenia. To pozwoli zaprojektować jeszcze lepsze doświadczenie widza podczas kolejnych edycji Festiwalu.


  • badanie publiczności
  • inspiracje
  • kultura
back

poprzedni artykuł

s360 w raporcie „Insight Map”
Szybki kontakt cloud - szybki kontakt