Jakie usłyszeliśmy pytanie?

Które funkcjonalności aplikacji VOD są nieczytelne lub niezrozumiałe dla użytkowników podczas korzystania z niej na telewizorach, urządzeniach mobilnych i tabletach?

Jednym z najnowszych trendów na rynku aplikacji wideo jest budowanie hybrydowych aplikacji all-in-one, które łączą funkcjonalności telewizji cyfrowej i platformy VOD, pozwalając jednocześnie korzystać z tych usługi zarówno na urządzeniach mobilnych, tradycyjnych telewizorach i komputerach czy na smart TV. Wyzwanie to wymaga testowania aplikacji na wielu urządzeniach w naturalnym środowisku docelowych użytkowników.

Jak pomogliśmy?


Stworzyliśmy raport z katalogiem błędów interfejsu oraz trudności i problemów, które napotkali zrekrutowani użytkownicy – członkowie mini społeczności testerów.

Co zrobiliśmy?

  • Związanie społeczności testerów
  • Zdalne testy UX na smartfonach, smart TV i tabletach
  • Badania dzienniczkowe na trzech typach urządzeń

Co usłyszeliśmy po oddanym projekcie?

Rynek aplikacji VOD nieustannie się rozwija a wraz z nim rosną potrzeby użytkowników. Razem z s360 udało nam się przetestować najnowszą wersję naszej aplikacji, eliminując błędy wynikające z różnic pomiędzy systemami i urządzeniami, którymi dysponują użytkownicy.

 

Dariusz Szyburski, Lead UI/UX Designer, SeaChange Polska

 

Recenzent
Contact cloud - szybki kontakt