Praca 3.0

W czerwcu 2015 r. razem z Magazynem FUTU przeprowadziliśmy pierwsze warsztaty z cyklu #sprawdzam. Warsztaty odbyły się w ramach festiwalu Warsaw Innovation Days w namiocie innowacji na Placu Politechniki w Warszawie. Grupa warsztatowiczów miała możliwość zastanowić się nad przestrzenią, w jakiej na co dzień każdy z nas pracuje. Przedyskutowaliśmy związane z tym problemy, przeanalizowaliśmy zdjęcia naszych biurek i zdefiniowaliśmy wyzwania.

W warsztacie udział wzięli pracownicy firm i działów projektowych, przedsiębiorcy, przedstawiciele agencji reklamowych i PR-owych. Jedna z uczestniczek, Lena Mitkowa z Leniva Studio, tak wspomina udział w warsztatach:

„Było zabawnie i ciekawie! Taki sposób szukania nowych rozwiązań na dobrze znane problemy jest ważny i nowatorski – pozwala sprawdzać różne warianty i szybko je przetestować.”

Szybkie prototypy

Po identyfikacji wyzwań przystąpiliśmy do aranżowania przestrzeni biurowej i obserwacji uczestniczącej, po której stworzyliśmy katalog insightów. Drugą część spotkania zaczęliśmy od projektowania i wspólnego prototypowania nowych rozwiązań, które w przyszłości mogłoby przeistoczyć się w nowoczesne miejsca pracy. Prototypy były przede wszystkim odpowiedzią na wyzwania dotyczące:

  • lepszego dostępu do potrzebnych narzędzi z biurka, przy którym się stoi podczas pracy,
  • komunikowania się z zespołem, który jest w różnych pokojach biura
  • oraz przechowywania przyborów biurowych w taki sposób, by koledzy z pracy ich nie podbierali.

Scenariusz i prowadzenie warsztatów (s360): Julia Dziubecka, Grzegorz Sobisz
Metoda warsztatowa: design thinking
#sprawdzam: s360 & FUTU

Zdjęcia: Magda Sierzputowska

  • FUTU
back

poprzedni artykuł

Premiera nowego numeru FUTU

back

następny artykuł

Festiwal Myślenia Projektowego w Łodzi

Szybki kontakt cloud - szybki kontakt